Dobrodošli! Pratite KK Bosna Royal Jelly!

Bosna pobjedom protiv Brčaka ‘preskočila’ Čelik

Košarkaši Bosne Royal savladali su ekipu KK Brčko rezultatom 99:73 u utakmici 19. kola A1 lige KS BiH.

IMG_7521

Studentima je ovo bila izuzetno važna utakmica s obzirom da Bosna u naredna tri susreta gostuje te je pred njima izuzetno težak raspored. S druge strane, ekipa gradskog rivala KK Burch pobjedom u Zenici dodatno je ‘pomogla’ domaćinima u ovom duelu da se domognu četvrte pozicije koja im garantuje nastup u play-offu. Samo otvaranje utakmice pripalo je ekipi trenera Gvozdića koji su napravili prednost od 7:0, ali su do kraja prvog perioda gosti uspjeli da smanje prednost Studenata i dođu do minus tri na kraju prve četvrtine (22:19). Drugi period Bosna igra puno bolje i stvara prednost koja je na poluvremenu iznosila plus 16 (53:37). Predvođeni Ahmetbašićem i Dragičevićem domaći su ‘napunili’ koš gostiju i mogli su mirno ući u drugi dio susreta.

Svoju dobru i efikasnu igru Studenti su nastavili u drugom dijelu pa su tako na kraju trećeg dijela imali prednost od 83:56 i praktično ‘ovjerili’ pobjedu protiv posljednjeplasirane ekipe Brčkog. Konačan rezultat glasio je 99:73 za ekipu KK Bosna Royal. Najefikasniji kod domaćih bili su Dragičević sa 31, Ahmetbašić sa 18, dok je Forić ubacio 17  poena. Goste je predvodio Radić sa 28 ubačenih poena.

U narednom kolu Bosna Royal gostuje ekipi Vogošće koja se trenutno nalazi na 3. poziciji tabele A1 lige BIH.