Dobrodošli! Pratite KK Bosna Royal Jelly!

Studenti pobjedom u Vogošći na korak od finala doigravanja

Košarkaši Bosne Royal pobjedom u Vogošći približili su se plasmanu u finale doigravanja za prvaka A1 Lige KS BiH i plasman u elitni rang.

Bosna je slavila pobjedu rezultatom 96:85.

U prepunoj dvorani KSC Vogošća, pred oko 800 gledalaca košarkaši trenera Gvozdića su uspjeli da dođu do veoma važne pobjede. Prva četvrtina je ponudila odličnu i izjednačenu košarku, a domaći tim je predvodio sjajni Ismet Sejfić, pojačanje Vogošćana u prelaznom roku. S druge strane Bosna je timskim duhom i odličnom igrom u odbrani te predvođena Ahmetbašićem u napadu uspjela prvu četvrtinu riješiti u svoju korist rezultatom 23:22.

Drugi period Bosna je otvorila puno bolje i brzo napravila prednost koja je u 15. minuti iznosila plus 11 (38:27). Domaći košarkaši su se malo konsolidovali, uspjeli da smanje prednost Studenata, ali se na poluvrijeme odlazi sa prednošću Bosne od devet poena (49:40). Drugo poluvrijeme gosti otvaraju fantastično i stvaraju prednost od 15 poena koju su održavali do samog kraja trećeg dijela. Na kraju treće dionice, košarkaši trenera Gvozdića imaju jednaku prednost. Rezultat je glasio 75:60 u korist Studenata.

U zadnjem periodu gledali smo dosta tvrdu utakmicu u kojoj u prvih pet minuta nije bilo previše koševa na obje strane. Četiri minute prije kraja domaći smanjuju na minus sedam (87:80), ali je u tim momentima najbolji pojedinac utakmice iz redova Vogošćana dobio petu ličnu, pa je morao napustiti igru.

Iskustvo Vasiljevića i njegovih saigrača presudilo je u tim momemntima pa su Studenti znalački održavali prednost do samog kraja. Konačan rezultat glasio je 96:85 za ekipu KK Bosna Royal. Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Ahmetbašić sa 28 postignutih poena, Dragičević je postigao 18, a Vasiljević 15. Kod domaćih je najefikasniji bio Peljto sa 25 poena, a Sejfić je postigao 22.